Un an se duce (2020) și altul vine (2021) și lumea merge în tandem, visând la îmbogățire, uitând cumva de fericire, trăind în freamăt de neîmplinire la toate câte Universul ne dăruiește cu iubire.
Cerul înstelat ne-a binecuvântat, însă am uitat că el ne-a înnobilat cu raze de soare, un soare feeric ancorat în adâncul ființei noastre nelimitat și rareori accesat, doar de vibrații ancestrale delimitat.
O viață în huzur nu este de bun augur! O viață în armonie, cu pace și prețuire pentru întreaga omenire, cu multă empatie, fără falsă evlavie, cu temeritate în fața celor ce vremelnic dețin puterea și se cred atotputernici, ne aduc mai multe bucurii decât nenumărate bogății. Trăită în răutate și falsitate viața este deșartă și neînsemnată.
Vă doresc un An Nou în armonie cu ordinea și plenitudinea Universului!
La mulți ani! ❤️
Gânduri, pe ultima sută de metri a anului 2020…
La mulți ani!